31 Mart seçimleri sonrası hareketlenen siyaset sahnesine yeni bir parti daha katılıyor. Bu kapsamda Türkiye'nin nur topu gibi yeni bir partisi oldu.

Yeni partisinin adını açıkladı MHP'den ayrıldıktan sonra Meral Akşener'in kurduğu İyi Parti'nin kurucuları arasında yer alan, daha sonra da İyi Parti ile yollarını ayıran Yusuf Halaçoğlu, yeni partisinin adını açıkladı.

Kurucular kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Halaçoğlu, bugün Ankara'da partisinin kurucular kurulu üyeleriyle birlikte bir araya geldi. "Ülkemizin içine düştüğü şu an ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti." diyen Halaçoğlu, kurulacak partinin ismini de açıkladı. "Kutlu' oldu partimizin ismi"  Halaçoğlu, partisinin adını duyurduğu toplantıda şunları söyledi: Her şeyin ülkemiz yararına olsun istiyoruz. Ülkemizin içine düştüğü şu an ki belirsizlik bize yeni bir parti kurdurmaya sevk etti. İsmini de istedik ki Türkçe bir isim olsun ve anlamı da olsun. Onun için de 'Kutlu' olsun dedik ve 'Kutlu' oldu partimizin ismi. Bu ülkenin düze çıkması için ne gerekiyorsa onu yapacak bir parti kurmaya çalıştık ve çok güzel bir ekibimiz var. Biz ne sağcıyız ne solcuyuz biz vatanseveriz. Yusuf Halaçoğlu ve arkadaşlarının bugün partinin kuruluş dilekçesini verdikleri öğrenildi.

138 siyasi parti var

Yücel, 15 Temmuz'u unutmadı Yücel, 15 Temmuz'u unutmadı

Türkiye'de Yargıtay'ın verilerine göre nisan ayı itibariyle 138 siyasi parti bulunmakta. Kutlu Parti'nin kuruluşuyla birlikte bu rakam 139'a yükselecek. -Haber Merkezi

Kaynak: Haber Merkezi