banner84

Yıllarca sizi bekledik be evlat...

A Milli takımımızı gönülden tebrik ediyorum...

A Milli futbol takımımızın geçmişindeki başarı seviyesi ortada. Yeni oluşumla, yeni genç oyuncu ekibiyle Şenol Güneş yönetiminde başlayan yeni dönemde ne değişti de Dünya Şampiyonu bir takımı net bir skorla yenebildik?

Eskiden 7 oyuncu Galatasaray'dan, 7 oyuncu Fenerbahçe'den, 6 oyuncu Beşiktaş'tan, 2-3 oyuncu Trabzonspor'dan ve bir iki tane de Anadolu kulüplerinden oyuncularla A Milli takım kurulurdu. Medya, hakem, para ve lobisiyle yıllarca şampiyonluklar kazanan bu üç sözde büyükler yüzünden Türk futbolu ilerleme kaydedemedi.

Hakemleri baskı altına alarak şampiyonluklar yaşayan üç sözde büyüklerin papaz oyuncuları, milli maçlara gelince çuvallıyorlardı.

Spor yorumcuları, ne zaman ki lig maçlarında (ki halen öyle) taraftarı olduğu takım lehine yorumlarla TFF'yi ve hakemleri baskı altına almayı bırakıp adaletli olurlarsa hem ligimiz hem de milli maçlarda daha güzel ve daha başarılı maçlar izleriz.

Bugünkü A Milli takım da bu sezon Alanyaspor forması giymiş 3 oyuncu vardı. Merih, Ozan ve Efecan. Antalyaspor, Bursaspor, Kayserispor ve Avrupa'da top koşturan oyunculardan kurulu bir kadro vardı sahada. Galatasaray'dan 1, Fenerbahçe'den 1 ve Beşiktaş'tan 4 oyuncu var bu milli takımda.

Bir de Devletimizin ülke sporuna kazandırdığı onca yeni stadyumun futbolumuza katkısını görmezden gelmeyelim.

Tabii bu genç ve yeni kadroyu oluşturan başta Şenol Güneş ve ekibi kutlamak lazım. Şenol hocamızın maç sonu yaptığı değerlendirmede, şu sözü çok önemliydi, 'Biz bu maçı kaybetmiş olsak da kazanacaktık.' Hocamız sadece kazanmanın dışında, milli takımımıza iyi futbol ve kendi tarzını oluşturarak devamlılığı olan bir başarıyı hedefliyor. Şimdi sabırlı olup Şenol Güneş ve ekibine desteğimizi sürdürmeliyiz. Eleştirilerimiz bir yenilgide takımı ve hocayı yerin dibine batıracak derecede olmamalı, sabırlı ve yapıcı olmalı.

YORUM EKLE

banner107