banner129

Yüzümden kilo almak istiyorum

Özellikle yüze ağırlık vermek zor olsa da genel olarak tüm vücuda ağırlık vermek ve beslenme düzenini, kas tonusunu iyileştirmek ayrıca günlük yaşantınıza egzersiz eklemek yüzünüzün daha dolgun görünmesini sağlayabilir.
Bir insanın yüzünün şekli yaşa ve kullanımına göre değişebilir. Yaşlandıkça kas tonusunda veya yağ dokusunda kayıplar olabilir. Yüz şekli, bir kişinin o andaki vücut ağırlığına ve ne kadar kası olduğuna bağlı olarak da değişebilir.
Bazı insanlar yüzlerinde daha yuvarlak ve dolgun bir görünüme sahip olmak isteyebilirler. Bu yazımda da bunların nasıl mümkün olabileceğini konuşacağız.
Yağ ve kas kazanmak yardımcı olur mu?
Doğal olarak kilo alırken özellikle yüzü hedeflemek mümkün değildir. Ancak kilo aldığınızda illaki yüzünüzden de alırsınız bu da size daha dolgun bir yüz verebilir. Ayrıca yüz kaslarını çalıştırmak da yüzün daha dolgun görünmesini sağlayabilir. Bazı insanlar yuvarlak ve dolgun bir yüz için yüz egzersizleri yaparlar ancak bu egzersizler dolgun bir yüzden ziyade karakteristik bir yüz sağlar.
Besleyici ve sağlıklı yağlar içeren besinler tüketin;
Kalorisi doğal olarak yüksek olan bazı sağlıklı yiyecekler, bir insanın kilo almasına ve yüzünün daha dolgun kalmasına yardımcı olabilir. Bunlara bazı örnekler;
Kuruyemişler: Bu doğal enerji kaynaklarının kalorileri yüksektir, ancak aynı zamanda bir kişinin sağlıklı bir şekilde kilo almasına yardımcı olan bol miktarda vitamin, mineral ve sağlıklı yağ asitleri sağlarlar.
Süt: Hayvanlardan elde edilen sütler genellikle bitkisel süt, çay veya meyve suyu gibi içeceklerden daha fazla kalori içerir. Aynı zamanda yağ bakımından zengindir ve temel besinleri ve mineralleri içerir.
Yağlı balık: Somon, ringa balığı ve morina balığı gibi soğuk su yağlı balıkları, sağlıklı yağlardan zengindir ve diğer balık ve et türlerinden daha fazla kalori içerir. Bu yağlar aynı zamanda cilt sağlığını da destekleyebilir, çünkü cilt genç görünebilmek için yağ hücrelerine ihtiyaç duyar.
Ürünleri cildinize uygulayın;
Topikal ürünler cildi nemlendirir ve uzun süreli kullanımları cilt hücrelerinin yaşlanmaya karşı korunmasını sağlayarak sağlıklı görünen daha dolgun bir cilt sağlar.
Bal ve şeker; bal ve şeker doğal nemlendiricilerdir. Nemi dış ortamdan çekip deride depolarlar, bunu yaparken de yüzü daha dolgun gösterirler. Bal ayrıca faydalı vitaminler, enzimler ve amino asitler içerir. Journal of Cosmetic Dermatology dergisinin notunda, yüksek kaliteli balın aynı zamanda yararlı antioksidanlar içerdiği ve bazı cilt iyileştirici özellikleri olduğu belirtilmiştir. Düzenli olarak cilde bal uygulamak, cilt hücrelerine besin sağlamaya ve onları hasardan korumaya yardımcı olabilir.
Yağlar; Bazı insanlar, doğal yağların yüze uygulanmasının, kişiye daha dolgun yanaklar oluşturarak daha genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olabileceğini iddia ediyor.
Yüze yağ uygulanmasının bir insanın vücudun bu bölümünde kilo almasına yardımcı olacağına dair bilimsel bir kanıt yoktur. Bununla birlikte, Klinik ve Estetik Dermatoloji Dergisi'nde yapılan bir çalışmada not edilen yağ asitleri, cilt hücrelerinin en dış katmanları arasındaki boşlukları doldurabileceğini söylüyor.
Bazı yağlar topikal olarak uygulandığı zaman cilt içi faydalı olabilirler. Bu yağlar; zeytinyağı, hindistancevizi yağı, avokado yağı, shea yağı. Ancak dikkat etmek gerekebilir. Bu yağlar yüzünüzde sivilce ve irritesyon yapabilir o yüzden çok fazla yüzünüzde bekletmenizi tavsiye etmem.

YORUM EKLE

banner107