banner165

Zafer bize çok yakıştı

Hayaller renk renk, insanlar türlü türlü. Kimisinin tek derdi para pul, kimisi ün peşinde, çoğunluk günü geçirebilme derdinde oysa. Bazen sorunlardan dolayı sis perdesi kaplar etrafı. Bir yer görünmez, bir şey düşünülmez. Hayatın acı kanunu dedim ona.

 Zorluklara rağmen insanın, eli yurdu, dili, dini asla ikinci plana geçmez. Vatan, vatan diye mırıldarken şarkıları, düşmanın yaptıkları tek tek düşer aklına.

 Geçtiğimiz sene bu vakitlerde Azerbaycan tarihi zafere imza attı. Cumhurbaşkanımız  İlham Aliyev'in bir sözü aklımda, "Ata, sene verdiğim sözü tuttum. "  Verilen sözler bazen ne kadar değerlidir. Üç bin şehit, hakkını helal etsin bize. Daime halkının kalbinde yaşayacaklar. Gazilerimizden, hala tedavisi sürmekte olan yiğitlerden de Allah razı olsun.

 O günlerde manen yanımızda olan hiçkimseyi unutmadık. Alanya Postası 44 gün süren savaş boyunca tüm yazılarıma ışık tuttu. İçimizde biriken yılların özlemini, acısını bir nebze de olsa yazılara dökmeye çalıştım. Dost ve düşmanı yeninen tanıdım, tanıdık.

  Bu bir senede neler değişti derseniz, Karabağ büyük bir restorasyon aşamasında şuan. Bir yandan yeni yollar, yeni evler yapılmakta. Fuzuli Uluslararası Havalimanı tekrardan inşa edilerek kullanıma açıldı. Türkiye cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat açılışında bulundu. Tüm bunlar dostalarımızı elbette çok sevindirdi. Düşmanlarınsa adını dahi anmaya  gerek yok!

 10 Kasım arefesinde olduğumuz bu günde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadan geçmem. Türkiye Cumhuriyeti seni asla unutmayacak Paşa'm. Kurduğun bu ülke ilelebet payidar kalacaktır. Huzur içinde uyu.

  Savaş karşıtı dostlarımıza şunu demeden, yazımı bitirmek istemiyorum. Bizler de savaşa karşıyız, kan dökülsün istemedik. Ama bu savaş hak savaşıydı, bizim olanı geri aldık sadece. Katliama uğrayan, esir alınan, türlü türlü işkencelere maruz kalan halkımın haklı davası. 
Evet, zafer bize çok yakıştı!
 

YORUM EKLE

banner107

banner169