Karagümrük’le Oba’daki son gol düellosunun tek puan çıkarabilen Alanyaspor; haftanın açılış maçında bir başka İstanbullu Beşiktaş’la deplasmandaki puan didişmesinden ise eli boş ayrıldı… Oyun hayli hızlı, tempolu akıyordu… Furkan’ın kafayla sektirdiği topa sprint atan Cenk’i engelleme çabasındaki Runarsson çaresizce penaltıya neden olmuştu ki, yine Cenk Tosun’un penaltı atışında 20’de geriye düşüverdik. Bu gole önce Caveliero’yla baş kaldırdık, ardından Candeias’ın sağdan ‘alda at’ ortasında, altı pas önünde A.Hassan’ın vuruşunda kaleci Mert’in refleksi ahh dedirtti.

Defanslar aksıyor, kaleciler ayakta
Bu maçla Beşiktaş’ta üçüncü dönemi başlayan Aboubakar’ın Beşiktaş tribünlerini ayağa kaldıran şandel golü, VAR’ın ofsayt hükmüne takılmasa maç 35’de kopabilirdi…
Alanyaspor; Efecan, Caveliero, Candeias ve uç noktada A.Hassan’la seyrek fakat etkili ataklarla gol ararken, Beşiktaş’ın özellikle Aboubakar, Muleka, Delliali, Cenk ve G.Fernandes gibi ofansif unsurlarıyla bindirmelerinde, turuncu-yeşilli defans hattı zaman zaman aksarken, kaleci Runarsson kalesinde yine güven veriyordu. Rakip kaleci Mert de bu bölümde Efecan ve A.Hassan’ın gol vuruşlarında kalitesini sergilemişti. Defanslar aksıyor, kaleciler ayakta kalıyordu. İlk 45’i penaltı golüyle 1-0 geride kapadık, gol umutlarımızı da ikinci devreye erteledik.

Üçlü hamle ve kalemizde 3. gol
İkinci perdenin açılışında Efecan ve Candeias’la rakip kalede gol aramıştık ki, G.Fernandes’in asistinde Cenk’in sol ayak vuruşu ile üst direğe çarptırıp attığı gol çok kırıcı oldu… Efkan, Oğuz ve Doumbia’yı 57’de sahaya sürerek üçlü hamle yapan Farioli, skoru çevirme telaşına düşmüştü ki, tam da bu anda oyunu en geriden başlatan paslı sistemimiz patladı. Savunma ceza sahası içinde tedirgin üç pas yaptı, orada bitiveren Deliali, 60’ı görmeden skoru takımı lehine üçleyiverdi. Bu riskli oyun kurgusunun faturasını bir kez daha ödedik maalesef!..

Parlayıp sönen umut kıvılcımları
Efkan’ın uzun menzilli pasında A.Hassan’ın vuruşu çerçeveyi bulmayınca, ardından Efkan kaleci Mert’i çalımlama lüzumsuzluğuna girişince ve bir başka pozisyonda Masuaku’nun Candeias’ı beline yapışıp indirmesiyle kazanılan penaltıyı, hakem Yaşar Kemal Uğurlu VAR’ın uyarısıyla iptal edince, peş peşe parlayan umut kıvılcımlarımız sönüverdi… Oğuz’un nefis pasıyla kaleci Mert’le karşı karşıya kalan Z.Ferhat’ın kaçırdığı akıl almaz gol de cabası… Bu net pozisyonları bozuk para gibi harcayınca, haliyle farklı yenilgiden kurtulamadık. Maalesef Alanyaspor, deplasman kabusundan yine uyanamadı…