Tribünleri bıraktığım günden bu yana, taraftarlarla ilgili sayısız yazı kaleme aldım, TV programlarında çok söyledim. Yaptıklarımızın devamını getiremedikleri için, Alanyaspor taraftarlarını Sosyal medyaya esir ettikleri için çok hayıflandım. Ne yazık ki bir olumlu işe yapsalar, hemen arkasından olumsuz işler yapılıyordu ve dolayısıyla bizimde sık sık gündemimize giriyorlardı. Kendim de taraftar olduğum için hatalarını söylemek zül gelse de bunu yapmak zorunda olduğum için övmekten çok eleştiri yaptım.

Ne zamana kadar derseniz, ilk kez bu konularda umutlarım yeşerdiği için bu zamana kadar. Taraftar konusu izleme ve okuma getirse de ben uzak durmaya çalışıyorum. Ama bir süredir yapılanları gördükten sonra olumlu anlamda bir şeyler söylemezsem, bu insanlara haksızlık yapmış olurum ki, bu da benim tarzım değildir. Geçmişe fazla girmeden bundan sonrası için ne yapılabilir çalışmalarını dinlemek ve uygulama safhasına geçilmesi elbette bizi de mutlu etti. Bu yüzden olacak ki, uzun zaman sonra taraftarlar ile ilgili gerilmeden bir yazı kaleme alıyorum.

Taraftar liderleri ve yetkilileri ile Geçtiğimiz Ay’lar da toplantılar yapmıştık. Benim de amacım artık değişim zamanı için vaktin geldiği şeklinde idi. Sağ olsunlar tüm yetkili kişiler katıldı ama net sonuç alınmamıştı. İsimler değişti, yerler değişmedi ama bu arada bu toplantılar herkese ışık oldu ve değişim süreci o zaman başladı. Sonrasında zaten yapılanları herkes bilse de bende kısaca bahsetmek istiyorum.

Alanya’da uzun zaman sonra bir ilk gerçekleşti ve tüm tribün liderleri her kararı birlikte almaya başladı. Deplasmanalara aynı yerden kalkılarak birlikte gidildi. Deprem bölgesine Armamız ile giderek farklı işlere imza attılar.Kitap projesini sahiplenerek çalışma başlattılar. Yetmedi en son da eski Alanyaspor taraftarları olmak üzere geniş katılımlı bir İftar yemeği düzenlendi. Yani bir şeyler değişmeye başlamıştı. Alanyaspor yönetimi de bunu görmüş olacak ki son Giresun deplasmanında bu yetkili kişilere jest yaptı. Şimdi bunu ben görmezsem ve yazmazsam gece uyuyamam. Bu kadar kısa zamanda bu kadar güzel işlere imza atılması beni gelecek için umutlandırdığını da söylemem lazım.

Bu arada daha da önemlisi bu arkadaşlar gençlerin önünü açarak onlara yetkiler verdiler. Bence en önemli hamle de buydu. Ben değil biz mantığı her zaman başarı getirir. Yarın ne olur bilemem ama şu an gördüğüm tablo ile bende umutlandım. Umarım böyle devam eder ve seneye de tek Kalede birlikte olunur. Unutmadan bu sezon geçti ama gelecek sezon uzun vadeli işler yapmak istiyorsak Okullara inmeliyiz. Tribünlerin geleceği için gençler çok ama çok önemlidir. Tekrar bu yazıyı kaleme almama sebep olan ve güzel işler yapmaya başlayan Liderleri ve üyelerini kutluyorum.