CHP Alanya İlçe Başkanlığı hafta sonu yayla gezilerine başlamıştı. Önce batı mahallelerini giden yönetim, bu haftasonu da Alanya ve Gündoğmuş’un mahalle ve yaylalarını ziyaret etti. Bölgede büyükşehirin yaptığı ve yapması gereken hizmetleri yerinde inceleyen CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve yönetimine eşlik edenler ise dikkat çekti. Eski ilçe başkanlarından Şengül Yeşildal ve Murat Özçelik'te bu gezilere dahil oldu, tıpkı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in Alanya ziyaretinde yanı başında bulunan Ali Takavut ve Sefa Çorbacı gibi.
Daha önce milletvekili aday adayı olarak TBMM'ye gidebilmek için hamle yapan Murat Özçelik ile eski ilçe başkanı Şengül Yeşildal'ın olası bir erken seçimde yeniden Ankara hamlesi yapması kaçınılmaz görünüyor. Özçelik ve Yeşildal şimdiden kırsal ziyaretleri ile çalışmaya başlarken, Takavut'ta kendi hamlelerini yapmaktan geri kalmıyor. Erken kalkan yol alır... diye başlayan bir atasözü bulunsa bazı isimler için bu durum kırsalda yapmacık görünüyor. Ha birde kara kara gözlükler olmadan bakışsalar daha güzel olurdu.
*
Siyasi partilerin özellikle yönetim kademesinde hazım sorunu olmamalı. Küfür ve hakaret olmadığı sürece kendileri veya mensup oldukları siyasi fikre yönelik eleştiriye karşı 'sinir" mekanizması ile hareket eden ilk durakta iner. Düşünsene seçim gezisindesin, karşı taraftan sert kayaya çarptın, eleştiri bombardımanı altındasın kalkıp dövecek misin? Geçmişte Alanya'da bunu deneyip sandığa gömülenleri anımsatmaya gerek yok.
*
'Siyasetçi olunmaz doğulur' tabiri aslında bi hakikat. Gelecek Partisi Malumunuz geçen hafta kongresini genel başkan ve seçilmiş son başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile yerel basının yoğun ilgisi altında yaptı. Tüm basın kuruluşlarının ilgisine karşın, çalıştığım Alanya Posta Medya da süreci cansiperane olarak Alkın Biricik başta olmak üzere Rayıf Doğrulu ile adım adım izledi. Tüm bunların akabinde ‘Hayırlı olsun’ demek maksadı ile Pazartesi kapısına gittiğimizde teşkilat 'kapı duvardı'. İKTİDARA YÜRÜYORUZ diye yola çıkan bir siyasi partinin kapısının kapalı olması olağanüstü durum dışında kabul görmez. Bu konuyu bizzat habere taşımakta da bu nedenle bi behis görmedim. ‘İktidar alternatifiyim’ diyen hangi partide olursa olsun yarın olsa yine yazarım. Medya bunu yazdı diye 'siyasetçi' bunu hazmedemiyorsa seçim dönemi özellikle saha çalışması esnasında sert eleştirilerle karşılaşınca ne olacak? O vakit eleştiri yapanlara muhtemelen Gelecek Partisi’nde yönetimde görev alan bazı 'hanım'lar; fütursuzca hakaret ve beddua yapacak. Tabi kimine göre siyasi tecrübesizlik olarak değerlendirilebilir bu yaptıkları, ancak tecrübeleri yoksa öğrenip gelsinler, varsa edep yahu edep diyorum...